Jak klonować karty SD Raspberry Pi korzystanie z wiersza poleceń w OS X

Raspberry Pi działa z systemu operacyjnego przechowywanego na karcie Secure Digital (SD) i wiele różnych systemów operacyjnych może być zatrudnionych. Przechowywanie jest stosunkowo niedrogie, mogą być tworzone (błysnął), odtworzony, napisany i nadpisany z łatwością.


Z jednej strony, jest to zaletą pi. Z drugiej, eksperymentalny charakter pi oznacza więcej czasu miganie kart SD. Ten samouczek pokazuje, jak używać komputera Mac sklonować dowolną kartę SD Raspberry Pi, co jest szczególnie przydatne, gdy masz system operacyjny skonfigurować tak, jak chcesz.

MALINA PI
Raspberry Pi różni się nieco od obliczeń, do których większość z nas była przyzwyczajona, z ostatnich dwóch dekad. Jest to płyta Bare-Bones komponentów i łączników, które wymagają źródła zasilania, klawiatury, monitora i myszy, aby dostać się i działa.
Z prawie dwóch i pół miliona sprzedanych sztuk-w niewiele ponad rok od jego uruchomienia-i z naciskiem na coraz dzieci (dorosłych?) kodowania i eksperymentowania, może nie być przesądzenie do rozważenia Raspberry Pi być rewolucyjnym urządzeniem.
Będąc w stanie eksperymentować, grać i złamać rzeczy jest częścią zabawy. Klonowanie kart SD może być uruchomione ponownie z minimalnym przestojem.
Konfigurowanie karty SD
Przed przystąpieniem do klonowania karty SD, zainstalować NOOBS lub systemu operacyjnego do wyboru, dostosować go i dostać go skonfigurować dokładnie tak, jak chcesz go używać.
Porada: Aby skonfigurować kartę SD, Przeczytaj nasze tutoriale jak zainstalować noobs na Raspberry Pi z Mac i jak zainstalować noobs na Raspberry Pi z Mac.

Klonowanie karty SD w systemie Mac OS X
Klonowanie to proces dokonywania dokładnej kopii. Kroki pokazane poniżej, zabierze Cię przez proces tworzenia obrazu dysku istniejącej karty Raspberry Pi SD, niezależnie od dokładnego systemu operacyjnego masz na nim lub jak został on skonfigurowany.
Zaletą posiadania obrazu dysku karty SD jest to, że masz kopię zapasową danych, z których można łatwo napisać nową kartę SD
Klonowanie przy użyciu wiersza polecenia (CLI)
Krok 1. Włóż kartę SD
Upewnij się, że włożyłeś kartę SD, którą chcesz sklonować, do czytnika kart SD komputera Mac. Jeśli komputer Mac nie ma wewnętrznego czytnika kart SD, należy podłączyć zewnętrzny czytnik kart SD za pośrednictwem gniazda USB.
W kroku 2. Zlokalizuj kartę SD
Otwórz Terminal i wpisz następujące polecenie, aby zlokalizować swoją kartę SD:

diskutil list

Odpowiedź będzie coś podobnego do przedstawionego na moim zrzucie ekranu terminala. Zidentyfikuj swoją kartę SD (poszukaj w polu Nazwa i rozmiar , aby zweryfikować prawidłową głośność). W moim przykładzie karta SD jest /dev/disk2.

Lokalizowanie karty SD za pomocą polecenia Terminal
Krok 3. Klonowanie karty SD
Czy Twój RPi SD karta jest wszystko umieszczać w górze równie ty potrzeba ono, albo ty just potrzeba wobec zrobić an przyrostowy klon przed rata niektórzy oprogramowanie, poparcie w górze Twój SD karta kulisy uratować ty czas w ten długi biegać.
W moim przykładzie, moja karta SD jest /dev/disk2. Zmień to w razie potrzeby dla Ciebie. W terminalu, wprowadź następujące polecenie, aby utworzyć obraz dysku (. dmg) karty SD na pulpicie.

sudo dd if=/dev/disk2 of=~/Desktop/raspberrypi.dmg

Klonowanie karty SD za pomocą polecenia Terminal
Porada: W celu kontynuowania tego polecenia może zostać wyświetlony monit o wprowadzenie hasła administratora. Należy pamiętać, że żadne znaki nie będą wyświetlane podczas wpisywania hasła, więc należy pamiętać o klawiszach naciskać i być ostrożnym.
Proces klonowania karty SD może zająć trochę czasu i nie będą wyświetlane żadne postępy, w terminalu, podczas gdy karta SD jest kopiowany. Pojawi się jednak komunikat po zakończeniu procesu.
Proces kopiowania może zająć trochę czasu i będzie trwać dłużej dla większej pojemności kart SD. Wobec dawać ty an idea, u mój Mac mini rdzeń i5, ten przebieg wobec kopia zapasowa an 8GB SD karta brał 23 minuty.

Potwierdzenie ukończenia
Przywracanie przy użyciu wiersza polecenia (CLI)
Jest to przydatne do tworzenia obrazu głównego karty SD, z którego można replikować na nowe karty SD, jak i kiedy jest to wymagane.
Lub może służyć do przywrócenia istniejącej karty SD, jeśli został uszkodzony lub chciał powrócić do poprzedniego stanu, na przykład.
Krok 1. Włóż kartę SD do przywrócenia
Włóż pustą (lub używaną i nuked) kartę SD do czytnika kart SD na komputerze Mac.
W kroku 2. Zlokalizuj kartę SD do przywrócenia
Otwórz Terminal i zlokalizować kartę SD, zwracając uwagę, że numer może być inny niż poprzednio używane, za pomocą polecenia:

diskutil list

Lokalizowanie karty SD za pomocą polecenia Terminal
Krok 3. Odmontuj kartę SD
W terminalu, wprowadź następujące polecenie:

diskutil unmountDisk  /dev/disk2

Odinstalowanie karty SD za pomocą polecenia Terminal
Krok 3. Formatowanie karty SD
Po zidentyfikowaniu karty SD wprowadź następujące polecenie, aby sformatować je jako FAT16, w moim przypadku jest to /dev/disk2. Zmień to w razie potrzeby:

sudo newfs_msdos -F 16  /dev/disk2

Formatowanie karty SD z terminalu
W kroku 4. Przywracanie z klonowanego obrazu dysku
Zlokalizuj obraz dysku DMG, który został wcześniej sklonowany. Mój przykład zakłada, że dmg jest na pulpicie. W terminalu wprowadź następujące polecenie, aby zidentyfikować poprawny dysk docelowy, w moim przykładzie jest to /dev/disk2.

sudo dd if=~/Desktop/raspberrypi.dmg of=/dev/disk2

Przywracanie obrazu płyty do karty SD
Porada: Należy pamiętać, że przywrócenie obrazu dysku do karty SD może zająć trochę czasu. Prawdopodobnie o wiele dłużej niż myślisz. Mój Mac mini Core i5 trwało 3 godziny 27 minut, aby przywrócić na 8GB SDXC karty.
Co należy zrobić przed wdrożeniem klonowania
W każdej chwili musisz powrócić do sklonowanej karty SD, nie spiesz się. Zamiast wymiany istniejącej karty z klonem, upewnij się, że ponownie sklonować klon przed jego użyciem.
W ten sposób zawsze będziesz mieć wersję systemu operacyjnego, która będzie gotowa do pracy, tak jak lubisz i bez konieczności długiego procesu migania, instalowania, uaktualniania i aktualizowania oprogramowania.
Wniosku
W tym poradniku pokazałem Ci, jak sklonować kartę Raspberry Pi SD za pomocą nic więcej niż interfejs wiersza poleceń (CLI) w terminalu na OS X.
Klonowanie kart SD można zaoszczędzić dużo czasu, co oznacza, że można spędzić więcej czasu korzystających i eksperymentować z Raspberry Pi.

Dodaj komentarz